Завантаження...

КИЇВ 02140
прос. М. Бажана, 10-а

Тел.: +38 044 291 55 55

Загальні новини

08.01.2013 Аргентина: експорт 100 тис. тонн фруктів опинився під загрозою

Представники Асоціації виробників і експортерів свіжих фруктів Мендоси (Aspeff) виказують побоювання щодо шкоди, нанесеної градом і вітром Сонда (Zonda). За попередніми підрахунками експертів асоціації, від цього погодного явища постраждали груші, яблука і персики, і вже більше 100 тис. тонн даних фруктів непридатні для поставок на зовнішній ринок.
«Проблема в тому, що ми не знаємо, що робити з зіпсованими фруктами, - зізнається голова Асоціації виробників і експортерів свіжих фруктів Мендоси Хуан Рів\'єра, - адже вони непридатні ні для експорту, ні для споживання на внутрішньому ринку. Звичайно, якусь частину з них придбають переробні підприємства за розумними цінами, але ми навіть не сподіваємося на те, що всі зіпсовані фрукти підуть на переробку ».
Більш того, глава асоціації відзначає, що збір уцілілих фруктів зажадає від місцевих фермерів великих витрат і в таких умовах говорити що-небудь про кінцевий результат збору врожаю практично неможливо.
У той же час, міністр сільського господарства і промисловості країни Марсело Баргл офіційно заявив, що збиток, заподіяний градом і вітром, вже підраховано, та пообіцяв, що виробники отримають належну компенсацію з Аграрного фонду. Чиновник зазначив, що основна частина втрат сфокусована в секторі виробництва яблук.
Джерело: FreshPlaza